Jak promować projekt?

MegaTotal.pl jest narzędziem, dzięki któremu możesz pozyskać pieniądze od Fanów na realizację swojego projektu. To, czy Ci się uda, zależy wyłącznie od Ciebie.

Aby je zdobyć, potrzebujesz wsparcia znajomych, fanów, rodziny, sponsorów, mediów i innych osób i podmiotów, które przekonasz do swojego pomysłu.

Zanim jednak ich przekonasz, musisz do nich dotrzeć i powiadomić o tym, że zbierasz środki na realizację projektu na MegaTotal.pl.

Wykorzystaj wszystkie swoje kontakty – zarówno w sieci, jak i w realu: rodzinę, przyjaciół, znajomych na serwisach społecznościowych, w szkole, w pracy, etc. i co jakiś czas się przypominaj.

Pamiętaj jednak, by zachować umiar – nie bądź nachalny, nie spamuj, kontaktuj się indywidualnie zamiast wysyłać wiadomości grupowe, swoje informacje pisz tak, by były zwięzłe i zrozumiałe. Nie ma nic gorszego, jak zalew maili z rozwlekłymi, nieczytelnymi wywodami.

Jeśli występujesz przed publicznością, mów jak najczęściej o swoim projekcie na MegaTotal.pl. Rozdawaj ulotki, wlepki, umieszczaj adres projektu na plakatach. Wykorzystaj każdą możliwość i każde miejsce, by zamieścić informację o nim.

Postaraj się dotrzeć do mediów – blogerów piszących o tematyce, w której działasz, lokalnych serwisów internetowych, gazet, rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Dziennikarze poszukują ciekawych tematów, dzięki którym sami mogą się wykazać. #