Jak przygotować projekt do publikacji?

Jak przygotować projekt do publikacji? Przede wszystkim nie spiesz się z tym. Do publikacji projektu musisz przygotować sporo materiałów i informacji. Dobrze jest więc przygotować je rzetelnie.

Oto lista rzeczy wymaganych do publikacji projektu:

Nazwa

Dobra nazwa projektu to spora część sukcesu, bo to ją Fan poznaje najpierw. Jeśli go zaintryguje, wówczas odwiedzi Twój projekt i być może zostawi swoje MegaCenty. Powinna być więc w miarę krótka, oryginalna i zapadająca w pamięć. Nie nazywaj swojego projektu Demo, Koncert albo Projekt mający na celu realizację filmu psychologicznego o nieszczęśliwej miłości. Pomocy i inspiracji szukaj w ulubionych płytach, filmach i książkach :)

Cel

Krótko i na temat na co zbierasz, czyli maksymalnie 300 znaków o tym, na co przeznaczysz zdobyte środki. Po publikacji projektu zmiana tego tekstu będzie wymagać naszej akceptacji.

Utwory

Pliki, które Fani mogą ściągać w zamian za MegaCenty przekazane na Twój projekt. Utwory mogą mieć postać plików video (avi, mov, mpeg, wmv, mp4), obrazków (jpg, png), dokumentów tekstowych (doc, txt, pdf), archiwów (zip) lub plików dźwiękowych (mp3). Warunki są dwa: projekt muzyczny musi zawierać przynajmniej jeden utwór mp3 a do wszystkich publikowanych utworów musisz mieć pełnię praw na ich wykorzystywanie (znaczy się musisz być ich autorem lub posiadać pełnomocnictwa, pozwolenia, licencje, etc).

Avatar

Obrazek, który będzie reprezentować projekt na serwisie i poza nim – jpg lub png 500×500 pikseli

Budżet

Całkowity koszt brutto realizacji Twojego zamierzonego projektu.

Dane osobowe

Imię i nazwisko, adres zameldowania, numer dowodu osobistego, numer PESEL i numer telefonu.

Możesz też bardziej dopieścić swój projekt korzystając z poniższych możliwości:

Billboard

Główny element wizualny na stronie projektu, który ma zachęcać Fanów do wspierania Cię.

Twórca

Możesz zdecydować, czy publikujesz projekt pod własnym nazwiskiem, czy firmujesz go pseudonimem lub nazwą swojego zespołu

Tagi

Słowa kluczowe, dzięki którym Twój projekt łatwiej będzie znaleźć na serwisie. Mogą to być nazwy gatunków, w jakich tworzysz i pojęcia, jakimi określasz swoją twórczość.

Linki do stron zewnętrznych i dane kontaktowe

Facebook, MySpace, YouTube, Flickr lub inne serwisy, numer telefonu, mail, gg, skype.

Slug

Przyjazny link, czyli adres internetowy zawierający prostą do zapamiętania nazwę

Tło

Obrazek, który znajdzie się w tle strony Twojego projektu.

Rozszerzony opis

Pełny opis projektu wzbogacony o zdjęcia, clipy video lub inne media, którymi dysponujesz.