Jak przygotować video na billboard?

Żaden pisany tekst nie będzie tak skuteczny, jak żywa osoba, która przekonująco opowiada o tym, co chce zrobić i zachęca do wsparcia jego projektu. To dlatego clipy video są dużo skuteczniejsze od statycznego obrazka z opisem.

Jak przygotować taki clip? To żadna filozofia. Ustaw przed sobą kamerę, aparat, telefon – jakikolwiek nagrywacz filmów i zacznij mówić.

Przedstaw się i opowiedz o swoim pomyśle – co chcesz zrobić, jak go zrealizować, co się z nim stanie, gdy już będzie gotowy. Zachęć ludzi do wspierania Twojego projektu i powiedz im, co dostaną w zamian. I już.

Prawdopodobnie za pierwszym podejściem nie będziesz zadowolony, ale po kilku próbach na pewno uda Ci się nagrać całkiem zgrabny film. Nie musisz (choć możesz :) stosować montażu, efektów specjalnych i innych wspomagaczy. Najważniejsze są szczerość i wiarygodność.

Film będziesz mógł wklejać także na inne serwisy – Facebook, MySpace, blogi, etc. Pamiętaj więc, by wyraźnie zaznaczyć, że prosisz o wsparcie Twojego projektu na MegaTotal.pl.

Gdy już clip będzie gotów, wrzuć go na stronę projektu oraz YouTube lub Vimeo. W jego opisie zamieść informację o co w nim chodzi i wklej link do strony swojego projektu na MegaTotal.pl. Jako jeden z tagów dodaj słowo megatotal.